Сім’я та псевдосім’я



За звичкою, люди можуть називати чи щиро вважати пару «чоловік-жінка» сім’єю. І мало хто додумається, що та чи інша пара людей може бути псевдосім’єю.

Які характерні ознаки псевдосім’ї, яка зовні виглядає звичайною родиною, можливо, навіть щасливою на перший погляд? Ось основні з них:


- Вибір жінкою чоловіка для шлюбу за принципом здатності маніпулювання ним;
- Маніпулятивним залученням вигідного жінці самця;
- Мінімальне вкладення або відсутність внеску в нерухомість, що перебуває у спільній власності, але з наступним перекладанням всіх грошових обов'язків на чоловіка, зокрема, виплати іпотеки;
- Вступ у шлюбні відносини виключно з метою відйому матеріальних цінностей у чоловіка;
- Народження переважно однієї дитини і використання її для подальшого шантажу чоловіка, отримання привілеїв і соціальних благ від суспільства;
- Розлучення (чи шантаж розлученням) і вимагання аліментів та нерухомості у колишнього власника.
- Постійне прагнення до одурення дедалі нових самців і розкручування їх для одержання матеріальних благ і особистих задоволень.

Цікаво, що згідно з матеріалами Вікіпедії є соціальні функції сім’ї:
    
    1.      репродуктивна;
    2.      господарсько-економічна;
    3.      регенеративна (спадкування статусу, прізвища, майна, соціального становища. Сюди ж можна віднести і передачу якихось сімейних коштовностей);
    4.      освітньо-виховна (соціалізація). Полягає у задоволенні потреб у батьківстві та материнстві, контактах з дітьми, їх вихованні, самореалізації в дітях;
    5.      сфера первинного соціального контролю (моральна регламентація поведінки членів сім'ї в різних сферах життєдіяльності);
    6.      рекреативна (пов'язана з відпочинком, організацією дозвілля, турботою про здоров'я і благополуччя);
    7.      духовного спілкування;
    8.      соціально-статусна;
    9.      психотерапевтична.

І ось тепер, коли говоримо про псевдосім’ю, нагода замислитися, як може виглядати у вдаваній сім’ї виконання соціальних функцій. Розгляньмо по пунктах:
    
    1.  репродуктивна – псевдосім’я визначається тим, що в ній одна дитина, тобто, чоловік недостатнім чином продовжує свій організм у просторі та часі. Рідко у такій парі є двоє дітей.
    2.  господарсько-економічна функція в такому псевдоподружжі може виглядати так: жінка намагається перекладати на чоловіка регулярно частину хатньої роботи по прибиранню чи готуванню їжі. Також у таких стосунках жінка дозволяє собі вимагати витрат коштів на надмірне оновлення гардеробу (звісно, вона вважатиме, що в неї мало речей і купується для неї щось рідко), при наявності авто у чоловіка, вона може захотіти і для себе. Сюди ж можна віднести немотивовані видатки щодо подорожей та відпочинку тощо.
    3.  регенеративна – у спотвореній парі жінка не прагне взяти прізвище чоловіка, хоча таке може з’ясуватися вже після розлучення. Але прояви спотворень цієї функції поки що нечасті.
    4.  освітньо-виховна у псевдосім’ї може виглядати як виховання дітей такими, якими їх зручно бачити матері наперекір батькові.
    5.  сфера первинного соціального контролю передбачає відповідальність між членами подружжя. У псевдосім’ї жінка користується більшими правами, а чоловік має більшу відповідальність. Часто жіноча відповідальність знімається, наприклад, з допомогою маніпуляцій (вона ж жінка, їй можна пробачити).
    6.      рекреативна – ця сфера в удаваній сім’ї може виглядати ось як: надмірне піклування жінкою про своє здоров’я, відпочинок, натомість щодо цих сфер щодо чоловіка уваги приділяється менше.
    7.      духовного спілкування – у спотвореній парі ця сфера може містити елементи вивчення жінкою руйнівних для пари практик, які не зміцнюють главенство чоловіка, а роз’єднують, наснажують жіноче его. Сюди ж належать, зокрема, спроби переконати чоловіка у рівності між чоловіком та жінкою, у потребі кар’єрного зростання жінки тощо.
    8.      соціально-статусна функція у псевдосім’ї є очевидною: декларується рівність між чоловіком та жінкою, дружина отримує верховенство, залучаються інші особи для підсилення проти чоловічої позиції (родичі, колеги, міліція, знайомі).
    9.      психотерапевтична функція спотвореної пари виглядає таким чином: основою вважається психологічний комфорт жінки (часто під виглядом бажання добра для всього подружжя), а не чоловіка.

Ось знаючи це і варто робити висновки, чи є певна сім’я справді подружжям, дійсною сім’єю, або ж просто зареєстрованими органами юстиції дефективними відносинами, у яких мужчина є потерпілим.

Славко Київський для Патріархального Києва


Будьте щодня з чоловічим сайтом!
- Цікаві матеріали
- Корисні поради
- Неординарні картинки
- Пікантні новини
- Зворушливі відео
Щоденні новини для чоловіків!
Додайте email-адресу:

Powered By | Blog Gadgets Via Blogger Widgets

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...